Bag-in-box

Skupina bag-in-box obalů je určena pro uchování a přepravu  různých  tekutých produktů, v potravinářském průmyslu a kateringu. Dodáváme  v různých objemech dle požadavku zákazníka.

Základem tohoto obalu je vícevrstvý sáček, který se umístí do krabice a vytvoří se tak vhodné balení pro tekutiny. Bag-in-Box obal je možné naplnit jak studenými, tak horkými tekutinami (až 90 ° C). Obal zamezuje oxidaci, která je hlavní příčinou znehodnocování potravin. Po otevření čepujete tekutinu ventilem, který zamezí přístupu vzduchu do sáčku, díky tomu tekutina vydrží po otevření čerstvá 4 až 6  týdnů, v závislosti od baleného produktu. Sáček se kolem tekutiny smrskává až do úplného vyčerpání svého obsahu. 

Proč bag-in-box?

  • Kvalita:  Aseptické balení díky sterilizačnímu procesu během balení optimálně chrání balený produkt a současně sáček  je vyroben z bariérové fólie, takže je zaručena dostatečná ochrana tekutin před vzduchem, pachy a bakteriemi.
  • Trvanlivost: Řešení pro prodloužení trvanlivosti produktů např. tekutých vajec
  • Úspora: Praktická a ekonomická přeprava a skladování – díky své nízké hmotnosti a ekonomickému objemu ať už v rozloženém nebo naplněném stavu snižuje Bag-in-Box balení náklady na přepravu a na skladovací prostory. 
  • Přispůsobivost: Je možné kombinovat so všemi dostupnými plničkami na trhu.
  • Životné prostředí: Méně odpadu, díky šetření až 70 % na surových materiálech v porovnání se standardnými pevnými obaly stejných objemů.

Kontaktujte nás

Bag-in-box pro mléčné výrobky

Bag-In-Box pro  mléko a mléčné produkty v objemu od 5 l do 25 l.  Obaly pro mléko mohou být vybavené také hadičkou, nebo různými uzávěry dle potřeby zákazníka. Bag-In-Box může být vložen do nevratných, anebo vratných obalů, jako jsou plastové či lepenkové kontajnery. Použití je vhodné pro mléko, smotanu, jogurty, mléčné nápoje, zmrzlinu, ale také sýr z odtučněného anebo plnotučného mléka.


Bag-in-box pro oleje

Balení Bag-in-Box je ideální pro balení jedlých olejů. Sáčky múžou být v objemu od 3 l do 1000 l. Sáčky jsou  sú vyrobené z nylonového laminátu zabraňujíci rosení a můžou být opatřeni stláčecím uzávěrem, nebo jiným dle potřeby zákazníka.

Bag-in-box pro vaječné produkty

Bag-in-box pro aseptické balení vaječných směsí. Inovační aseptické balení, které zaručuje trvanlivost tekutých vajec 4 týdny při skladování 4º C. Obal je metalizován anebo z PE materiálu.  Obaly  mohou být opatřeni různými uzávěry dle potřeby zákazníka v objemu od 3 l do 1000 l.


Bag-in-box pro omáčky

Bag-in-box pro balení různých omáček, kečupů, majonéz atd., v různých objemech. Sáček může být vyroben pro aseptické plnění, hořké plnění anebo plnění s konzervanty. Obaly  mohou být opatřeni různými uzávěry dle potřeby zákazníka.


I